Galerii

Remonditööd siseruumides suvel 2020

Suvel 2020 tegime remonditöid siseruumides. Uue ilme said koridor ja kaks tuba. Ühes toas vahetati lagi ja teises nii põrand kui lagi.

Jõulupidu 2019

Jõulupidu = jõulusöök + jõululaulud + jõuludisko + jõuluvana + kallid inimesed + kingitused + hoolimine ja armastus! Äge pidu oli!

Annetamistalgud 2019

3. detsembril 2019 toimusid esmakordselt Eestis annetamistalgud. Ka Maarjakodu võttis nendest osa. Meie uksed olid külalistele avatud kl 12-18. Selle aja jooksul leidis tee meieni üle 20 inimese 🙂 Rõõmustame, et meid märgati! Avatud oli väike käsitööpoeke ning tutvustasime kõigile soovijatele ka oma maja. Kl 14 laulsid Maarjakodu elanikud külalistele oma lemmiklaule, pakuti teed ja piparkooke.
Kokku kogusime annetustalgute raames 206 eurot. Suur tänu kõikidele!
Kes Annetamistalgute raames meie juurde ei jõudnud, siis hoiame oma käsitööpoekest lahti argipäeviti kl 12-16 ja seda kuni jõuludeni 🙂 Kui koputad Maarjakodu uksele, avame meelsasti poekese 🙂 Valikust leiab jõulukaarte, kaunistatud tekstiilkotte ja keraamikat.

Sünnipäev on tore päev! 18.09.2019

18. septembril 2019 tähistas MTÜ Maarjakodu sünnipäeva. Pidasime maha vahva peo, kus laulsime ja maiustasime mitme eest 😀 Sünnipäevatordi valmistas Kaie Avistu ja sellel oli meie armas kodu koos imelise lilleaiaga. Maitses oivaliselt! Sünnipäevapeo jäädvustas fotograaf Viktoria Reiman. Suur tänu kõigile õnnitlejatele ja kõigile, kes aitasid kaasa peo korraldamisele!

Seiklusrikas päev vanasõidukite ja taluloomadega. 27.08.2019

Maarjakodu pere külastas kaunil suvelõpupäeval Valeri Kirsi Vanasõidukite muuseumi Virtsus ja Ranna rantšot. Suhtlesime rõõmuga rantšo sõbralike koduloomadega ja sõitsime talusafaril. Nautisime rahu ja vaikust Kuke rannas piknikku pidades. Oli üliäge suvepäev 🙂

Projekt: "Maarjakodu elumaja renoveerimine"

Meie elumaja fassaadi renoveerimist toetas riigi lisaeelarvest antud toetus SA Eesti Puuetega Inimeste Fondi vahendusel, kaasrahastajaks oli Pärnu Linnavalitsus. Renoveerimistööd toimuseid vahemikul märts - mai 2019
Remonditööd teostati etappidena:
1. etapp – Karja 12 elumaja hoovipoolse välisseina renoveerimine.
2. etapp – Karja 12 elumaja Kivi tänava poolse otsaseina renoveerimine.
3. etapp – Karja 12 elumaja hoovipoolse vundamendi renoveerimine ja kaldtee ehitamine.

Mõnus reisipäev 27. juunil 2019

27.06.2019 veetsid Maarjakodu noored huvitava ja tegusa päeva Pärnumaal. Tutvusime eksootiliste liblikatega Kiisamaa külas Liblikamajas. Matkasime Nedrema puisniidul, kus õppisime tundma orhideesid ja korjasime ravimtaimi. Külastasime Tõhela järve vaatetorni ja tutvusime järvega. Külastasime Tõstamaa mõisa ja käisime Küti-Uuetoa Linnufarmis. Meie väljasõidu giidiks oli Liina Käär. Suur aitäh huvitava päeva eest!
Väljasõit toimus projekti „Terves kehas terve vaim“ raames. Sõitu aitas rahastada Hasartmängumaksu Nõukogu toetus.

Eriliste inimeste disko puhvetis APTEK 23.05.2019

23. mail 2019 toimus Pärnus puhvetis A.P.T.E.K eriliste inimeste disko. Diskopeo korraldasid Pärnu kolledži sotsiaaltöö- ja rehabilitatsiooni korralduse teise kursuse üliõpilased koos õppejõud Liina Käär´iga. Lisaks Maarjakodule osalesid peol Viira kodu ja Pärnu Sotsiaalkeskuse rahvas. Meil oli väga tore ja rõõmus pidu, mis kauaks ajaks meelde jääb. Aitäh vahvatele tudengitele, juhendajatele ja klubi A.P.T.E.K ´ile!

Mardipidu 2018

Alustasime juba varakult mardipäeva ettevalmistustega. Käsitöötunnis meisterdasime koos Enega mardimaske ja muusikatunnis õppisime Valjaga toredaid laule. 14. novembril tulid meile külla Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õppurid, kes tegevusjuhendajaks õpivad. Esitasime neile oma laule ja tantsisime koos. Oli väga tore pidu 🙂

Kabli linnujaamas 21.09.2018

Maarjakodu pere käis 21.septembril 2018 Kabli linnujaamas tutvumas sügisrände ja lindude rõngastamisega. Meid juhendas Jaak Tammekänd, aitäh!

Meie meisterdamised ja käsitöö (2018)

Meil on toredad õpetajad, kes aitavad meil ellu viia põnevaid ideid ja vahvaid unistusi. Aitäh juhendamise eest keraamik Ene Tapfer ja kunstnik Ene Riso!

Teeme õunamahla (september 2018)

Muutsime Maarjakodu õunauputuse õunamahlaks. Väga maitsev mahl tuli 🙂

Vabatahtlikud 2018

Meil olid 28. juunil 2018 talgud 🙂 Swedbanki töötajad kinkisid Maarjakodule oma aega. Ühiselt koristati õueala, puhastati maja välisvoodrit vanast värvist, nobedad näpud rohisid lillepeenraid ja istutasid kingituseks roosipõõsa 🙂

Kabli külastuskeskuses ja matkarajal 21. juunil 2018

Plaanisime nautida päikselist ilma, mereranda ning ammutada uusi teadmisi RMK Kabli külastuskeskuses ja matkarajalt. Läks aga natuke teisiti ning ilusa ilma asemel trotsisimne vihma ja tuult. Sellele vaatamata veetsime mõnusa aja looduse õpperajal ja külastuskeskuses ekspositsiooniga tutvudes. Küll me järgmisel korral ka ilusat ilma nautida saame ja ehk ka varbaid vette panna 🙂

Eesti Vabariigi aastapäev 2018

Maarjakodu pere tähistas Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva 23. veebruaril 2018. Kutsusime endale külla pereliikmed, esinesime mitmete lauludega ja tantsisime üheskoos. Lõpuks maiustasime kilu-mustaleivatordi, kama ja kommidega. Oli väga tore pidu 🙂

Maarjakodu katuse remont 2017

Katuse ehitustööd algasid 10. aprillil 2017. Töid teostas Pärnu REV Ehitus, kes andis Maarjakodule võimaluse tasuda katuse eest osade kaupa, pool hinda kevadel ja pool hiljemalt 31. oktoobriks 2017. Lõplikuks katuse hinnaks kujunes 20859,20 eurot. Tööde käigus pandi uus katuseplekk koos vihmaveerennide, redelite ja lumetõketega; soojustati katus; vahetati laudis; ehitati uus korsten alates 2. korruse laest; projekteeriti ja paigaldati maandus ning lisatööna vahetati ka Karja tänava poolse vinskapi välisvooder. Suur tänu ehitajale! 

Kuna Maarjakodu on väikese eelarvega tegutsev ja puudega noorte lapsevanemate poolt loodud ühing, siis meil endal katuse eest tasumiseks raha napib. Saatsime abipalveid erinevaid teid pidi ja meie palveid võeti kuulda.

Aitäh kõigile ettevõtetele, organisatsioonidele ja eraisikutele, kes meile katuse eest tasumisel appi tulid! 

Aia värvimine suvel 2017

Meie hoovi ja aeda ümbritsev puitlippidest aed sai värske väljanägemise. Maarjakodu sõber Kalev Kaljuste jagas meie muret kulunud aiavärvi osas ja Akzo Nobel Baltics kinkis Maarjakodule vajaliku koguse värvi. Sobiva värvitooni segas Sadolini Värvikeskus Pärnus. Suur tänu kõigile abilistele! August 2017

Meie meisterdamised ja käsitöö (2017)

Meile meeldib meisterdada ja käsitööd teha. Kevadel 2017 käis Maarjakodu noori õpetamas tekstiilikunstnik Ene Riso. Saime selgeks tekstiilikottide kaunistamise ja erinevad maalimisvõtted. Sügisel õpime tema käe all kaartide meisterdamist ja kaunistamist. 2017. aasta sügisest alustasime savitöö õppimisega Ene Tapferi käe all.

Hobuteraapia suvel 2017

11. augustil oli Maarjakodu noortel vahva ja seiklusrikas päev. Koos Pärnumaa D-Klubiga käisime Värava Teraapiatallis. Meid tulid kohe uudistama kaks sõbralikku eeslit ja aia äärde kappasid ka kõik hobused. Saime neid kostitada pikkade paide ja sõbralike sõnadega. Julgemad meie hulgast nautisid ratsutamist. Oli palju õnnelikke hetki ja elevust. Rõõmuga nägime, et need, kes eelmisel aastal veel hobustest eemale hoidsid, olid nüüd julgemad. Ehk juba järgmisel aastal on julgeid ratsutajaid veelgi rohkem. Ühiselt tegime jalutuskäigu metsa all, saime suu siniseks ja südamesse rõõmu. Maarjakodu tänab sõpru Pärnumaa D-Klubist ja Värava Teraapiatalli külalislahkuse ja kannatlikkuse eest!

Jõulumäe tervisepäeval mai 2017

31. mail 2017 käisime Pärnumaa Puuetega Inimeste Koja korraldatud tervisepäeval. Ilm oli küll pisut jahe, aga meil olid kaasas pallid ning rõõmus meeleolu. Saime palliga teha kaugusviskeid ja proovida erinevas kõrguses korve tabada. Igale osalejale jagasime ka vahva magusa auhinna. Päev lõppes kosutava supiga tervisekeskuse sööklas. Pärnusse tagasi jõudes tervitas meid tugev tuul ja tihe vihm. Sellegipoolest olime rahulolevad ja mälestus toredast päevast saadab meid veel pikalt. 🙂

Maarjakodu aed 2017

Meie aias kasvab palju kirevaid lilli ja kõrguvad magusaid õunu kandvad puud. Hea aiahaldjas Laine hoolitseb selle eest, et lillede ilu jätkuks kevadest sügiseni ja, et saaksime oma aiast noppida nii kurki, tomatit, paprikat kui sibulat ja tilli. Oled teretulnud vaatama pilte meie rõõmsast aiast.

Meie jalutuskäigud 2017

Maarjakodu noored armastavad jalutuskäike. Elukoht Pärnu kesklinnas pakub meile rikkalikult seda võimalust. Vahel meeldib meile jalutada Pärnu jõe äärde, teinekord kaeme tormist randa või uudistame kauneid parke. Ka suvised pallimängud rikastavad meie päevi.